II Integracyjny Festiwal Piosenki Wszelakiej

IMG_2766_111

W ubiegły piątek na Sali Widowiskowej MDK odbył się II Integracyjny Festiwal Piosenki Wszelakiej. Na scenie zobaczyć mogliśmy przedstawicieli instytucji gminnych oraz mieszkańców Blachowni, którzy chętnie prezentowali przygotowane przez siebie utwory licznie przybyłej publiczności. Wystąpili m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Biblioteki Miejskiej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Świetlicy Środowiskowej, Miejskiego Domu Kultury, Sołectwa Stara Gorzelnia czy Stowarzyszenia Rozwoju Starej Gorzelni i Wielkiego Boru. Łącznie na scenie wystąpiło 15 artystów. Podczas obraz Jury, w których zasiadali: Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk, Inspektor ds. oświaty i wychowania Olga Kacprzak, Radny Rady Miejskiej Tadeusz Borek, Instruktor MDK Sławomir Żydek oraz Instruktor MDK Robert Ledwoń, na scenie wystąpił nowy zespół Miejskiego Domu Kultury Black Pavement, która zagrał dla zebranych covery popularnych piosenek. Zespół składa się z trzech młodych i utalentowanych osób: Julii Mroczek – wokal, Wojciech Kowasz – gitara i Marcin Gębuś – perkusja. Po koncercie odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców:

I miejsce – Sebastian Macior

II miejsce – Jacek Stefanyszyn

III miejsce – Jacek Chudy

Wyróżnienia: Emilia Łebek, Marek Konstanciak, Monika Derejczyk, Beata Kopeć, Walenty Mazur, Renata Gajlewicz.

Oprócz zwycięzców nagrodzonych przez Jury, również publiczność miała możliwość oddania głosu na najlepszy występ. Nagroda Publiczności została przyznana Prezesowi Ośrodka Sportu i Rekreacji – Panu Jackowi Chudemu. Na koniec dla laureatów wystąpiła zwyciężczyni zeszłorocznego Festiwalu – Pamela Patyk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Poniżej galeria zdjęć z piątkowego Festiwalu.