Koncert Iwony Chołuj i Krzysztofa Dryndy

IMG_3288_111

W dniu 20 października 2017 roku w Miejskim Domu Kultury wystąpiła znana aktorka teatralna, filmowa, reżyser, ceniona artystka piosenki aktorskiej, wyróżniająca się niespotykaną barwą głosu, mistrzyni nastroju, Pani Iwona Chołuj. Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, występowała w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, związana obecnie z Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Teatrem w Katowicach. Wraz z Zespołem „W Zielone Gramy”  w swoim recitalu wykonała przepiękne utwory Edith Piaf. Artystce na akordeonie towarzyszył Mieczysław Chłond, pianino Andrzej Młodkowski, Eugeniusz Marszałek kontrabas, na perkusji zagrał Borys Sławenta.

Pięknie, w kameralnym nastroju, zaprezentował się również muzyk i wokalista, laureat Szansy na sukces, finalista Grechuta Festiwal, Dyrektor GOK w Mstowie, Pan Krzysztof Drynda. Oklaskom nie było końca, artyści bisowali kilkakrotnie a po koncercie publiczność miała możliwość  swobodnie, przy kawie porozmawiać z przemiłą Panią Iwoną oraz zrobić wspólne zdjęcia.

Koncert odbył się w ramach obchodów 50-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Podkreśleniem charakteru uroczystego wieczoru była projekcja filmu promującego Blachownię,

zawierającego elementy historii z ostatnich pięćdziesięciu lat, naszą obecną Blachownię oraz  założenia i plany  na przyszłość. Obecni byli przedstawiciele władz: Pani Burmistrz Sylwia Szymańska, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Mandryk wraz z Wiceprzewodniczącym Panem Pawłem Hreczańskim  oraz Radnymi Rady Miejskiej, Sekretarz Gminy Pan Dariusz Wojciechowski, Pani Skarbnik Elżbieta Wolska, Pani Mecenas Agnieszka Glińska, Inspektor ds oświaty Pani Olga Kacprzak oraz wielu innych przedstawicieli samorządu, lokalnych jednostek i organizacji oraz mieszkańców.

Imprezie towarzyszyła wystawa konkursowa nawiązująca tematem  do pięćdziesięcioletniej historii Blachowni, konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego „Blachownia 50 lat minęło”, II Edycji Konkursu Fotograficznego „Blachownia przez wiosenne okulary” zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół i Miłośników Blachowni, pod patronatem Burmistrza Blachowni.