I Dzień obchodów Dni Blachowni 2018

Jak co roku na przełomie maja i czerwca obchodzone są w naszym mieście Dni Blachowni. Tegoroczna edycja odbyła się 26-27 maja i obfitowała w wiele atrakcji. Pierwszy dzień uświetniły przede wszystkim występy muzyczne. Na scenie zaprezentowały się kapele i zespoły ludowe: Wesoła Kapela oraz Zespół Blachowianki wraz z Kapelą Blachowianie, najmłodsi tancerze Miejskiego Domu Kultury, Fabryka Umiejętności MOPS, Orkiestra Dęta MDK wraz Orkiestrą Dętą z Sulmierzyc, zespoły MDK „Till We Die” i „Coolturalni . Następnie przyszła kolej na gwiazdy dużego formatu. Pierwszą z nich był „Mesajah” wraz zespołem. Artysta ten porusza się przede wszystkim w nurcie reggae. Jego aparycja i żywiołowość na scenie porwała zgromadzoną licznie publiczność. Uświetnieniem pierwszego dnia obchodów Dni Blachowni był występ Andrzeja Piasecznego. Wieczór, gra świateł oraz wspaniała muzyka na najwyższym poziomie sprawiła, że na długo zapamiętamy ten wieczór.

Obok występów i koncertów Miejski Dom Kultury i Biblioteka Miejska proponowali dzieciom i dorosłym mieszkańcom zajęcia warsztatowe oraz konkursy. Dzieci mogły samodzielnie wykonań przedmioty z gliny, małe domowe ziołowe ogródki, bibułowe tancerki a dorośli mogli wziąć udział i zdobyć nagrody w konkurencjach dla mieszkańców.