Zaduszki poetyckie 27.10.2019 – fotorelacja

W niedzielę 27 października odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Blachowni spektakl słowno-muzyczny nawiązujący do zbliżającego się święta zmarłych. Jest ono obchodzone w naszym kraju szczególnie uroczyście. Przywołujemy wtedy pamięć o naszych przodkach, przyjaciołach i najbliższych, którzy już odeszli z tego świata, lecz cały czas żyją w naszych wspomnieniach. Imprezę otwarła nasza Pani Burmistrz, Sylwia Szymańska, przedstawiając trzy utwory poetyckie. Wystąpił również w podobnym repertuarze Pan Paweł Hreczański oraz Renata Gajlewicz. Wiersze przeplatane były utworami muzycznymi wykonywanymi przez Krzysztofa Dryndę i wychowanków Domu Kultury, którym akompaniował nasz zespół Coolturalni. Wszyscy uczestnicy byli niezwykle wzruszeni atmosferą i na długo pozostanie ona w ich sercach.