25. Finał WOŚP

15 stycznia w całej Polsce odbywała się wielka akcja związana z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz drugi również w Blachowni został utworzony Sztab oraz przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców miasta. Wolontariusze już od rana zbierali pieniądze do puszek na rzecz Fundacji WOŚP. Od godziny 14.00 rozpoczęły się koncerty plenerowe. Na początku na scenie zaprezentowały się wokalistki MDK oraz Zespół Ludowy Blachowianki. Następnie scenę zdominowały zespoły rockowe, funkowe oraz reggae. Jako pierwszy wystąpił zespół, który przyjechał do Blachowni aż z Namysłowa – zespół Alive. Następnie na scenie pojawił się zespół młodych, utalentowanych muzyków z Częstochowy pod nazwą Sorryline. Podczas imprezy nie zabrakło znanego już w całej Blachowni zespołu Coolturalni złożonego z pracowników naszej instytucji z Pamelą Patyk na wokalu. O godzinie 18.00 wystąpił Krzysztof Niedźwiecki, którego znamy głównie z 10-letniej współpracy z zespołem Habakuk oraz szeregu koncertów z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Krzysztof koncertował m.in. z: T.Love, Hanną Bielicką, Renatą Przemyk, Maćkiem Maleńczukiem, Krzysztofem Materną, Stanisławem Sojką, Kasią Kowalską, Kasią Cerekwicką, Hanną Banaszak. Następnie na scenie zaprezentowało się trio z Opola – zespół DYABEU. Równo o godzinie 20.00 odbył się pokaz sztucznych ogni i Światełko do Nieba. Nie był to jednak koniec naszej imprezy, bowiem na scenie wystąpiły dwa zespoły funkowo-rockowe Funkubra oraz Eternal Spiritis.

Obok sceny znajdowała się Imprezowa Fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z 25. Finału WOŚP w Blachowni. Dodatkowo restauracja Smaki Świata przygotowała dla najmłodszych oraz wszystkich wolontariuszy i artystów gorącą czekoladę. Przez całą imprezę odbywały się licytacje na rzecz Fundacji WOŚP, podczas których udało się zebrać prawie 3000 złotych. Największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety fundacji WOŚP oraz Bony podarunkowe na czyszczenie samochodów sponsorowane przez firmę Pol-Cars.

Ogromne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, sponsorów oraz partnerów, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia: Urząd Miasta i Gminy, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna, Firma Pol-Cars, Firma Glimex, Pralnia Wod-Chem, Restauracja Smaki Świata, Akademia Stylizacji „Obsesja”, Klub Muzyczny Zero, Instalatorstwo elektryczne Andrzej Rozpądek, Imprezowa Fotobudka, MusicMix, Pan Andrzej Cierpiał oraz Stowarzyszenie Abstynenckie „Familia”. Dziękujemy serdecznie za wkład i zaangażowanie w działanie naszego Sztabu.

Najważniejszy jest dla nas fakt, że Blachownia pobiła rekord pozyskanych od Państwa pieniędzy na rzecz Fundacji WOŚP. W tym roku udało nam się zebrać ponad 13.000 złotych, co jest dla nas wszystkich ogromnym sukcesem i uświadamia nas, że wspólnymi siłami możemy ofiarować potrzebującym coś dobrego i najcenniejszego – szansę na zdrowe życie oraz opiekę medyczną.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia